Zimmermann

 

O FIRMĚ ZIMMERMANN

Společnost ZIMMERMANN už víc jak pět desetiletí vyvíjí, vyrábí a prodává vysoce kvalitní komponenty a díly pro automobilový průmysl a odvětví jemu příbuzné. V roce 1990 se firma rozhodla přesunout výrobu a sklady do německého města Sinnsheim, kde vybudovala úplně nové areály, které mají v současnosti rozlohu více jako 11.000 metrů čtverečních.

V současné době obsahuje výrobní program firmy ZIMMERMANN více jak 1000 různých brzdových a motorových druhů a typů komponentů, které jsou distribuovány do více než 60 zemí po celém světě.

Dlouhodobým cílem společnosti ZIMMERMANN bylo, je a bude dosáhnout svými produkty na přední místa v automobilovém průmyslu, tak aby kvalita odpovídala nadprůměrným tržním požadavkům a zároveň i konkurenčním cenám. Dnes je hlavní sídlo společnosti ve městě Sinnsheim severně od Stuttgartu na západní straně Německa.


O SPORTOVNÍCH KOTOUČÍCH ZIMMERMANN

Firma ZIMMERMANN je známá velmi vysokou kvalitou výroby svých komponentů. My jsme ze sortimentu vybrali a pro Vás připravili sportovní brzdové kotouče, které umožňují účinnější a lepší brzdění automobilu. Používají se pro sportovní automobily (tam kde jsou schválené FIA) a pro sériové automobily, kde řidiči potřebují zvýšit výkon sériových brzd.

Všechny sportovní brzdové kotouče ZIMMERMANN jsou kompatibilní k danému sériovému brzdovému obložení. Pochopitelně, že použitím vysoko výkonných brzdových destiček se výkon kotoučů a celkového brzdového systému ještě zvyšuje.

Všechny nově vyvíjené typy kotoučů ZIMMERMANN jsou testované na německém závodním okruhu HOCKENHEIMRING a to za reálných podmínek v tvrdém nasazení. ZIMMERMANN garantuje jako jediný německý výrobce používaní svých kotoučů i v extrémních podmínkách a to na základe 250-ti referenčních zkoušek kontrolovaných německým TÜV (Technischer Überwachungs-Verein)..      

Společnost ZIMMERMANN je samozřejmě certifikovaná podle DIN EN ISO 9002 normy a všechny jejich sportovní brzdové kotouče splňují přísné kritéria a předpisy německého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein). Všechny sportovní brzdové kotouče ZIMMERMANN mají schválení ABE (Allgemeine Betriebs-Erlaubnis), které umožňuje a povoluje aplikaci kotoučů bez následného postihu u kontroly na STK.

Sportovní brzdové kotouče ZIMMERMANN s vrtanou brzdovou plochou jsou vyvíjené a vyráběné na základě poznatků z motorsportu. Všechny kotouče jsou vyráběné s vysoce kvalitních legovaných, žáruvzdorných materiálů.


TECHNOLOGIE

Všechny brzdové kotouče firmy ZIMMERMANN mají předimenzované vrty na brzdné ploše a to pro zlepšení brzdných vlastností. Dalším důvodem, pro který byli tyto otvory navrhnuty je odlehčení kotouče, snížení plynového tlaku (vlastnosti tzv. „fadingu“) a lepší termický rozptyl. Při jízdě na mokrém povrchu pomáhají zbavit kotouč povrchové vody a tím se zvýší opět brzdný výkon.

Tyto předimenzované vrty s dodatečným zahĺoubením poskytují ještě jednu další výhodu všem uživatelům těchto kotoučů, protože zahĺoubení otvorů je řešeno tak, že Vám vždy zobrazí dosáhnutí minimální tloušťky kotouče. Pakliže zahloubení na vrtech již není dobře viditelné, máme jasný signál kdy kotouče vyměnit za nové.

 


 

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek