KONI Sport

Koni to je "silnice pod kontrolou". Tlumiče KONI zlepší vzhled i dojem z jízdy každého vozu. V nabídce si vybere každý od sportovně založených řidičů až po rodiny s dětmi, které touží po bezpečnějším voze. S Koni je řízení jednoduše více individuální a zábavnější. Auto nejen lépe vypadá - cestování je prostě pohodlnější.


Sportovní tlumiče KONI


Kvalita KONI

KONI získalo celosvětovou reputaci pro špičkovou kvalitu, výkon a životnost svých výrobků. Specializují se na individuální řešení a snaží se vytvořit perfektní tlumič pro všechny druhy aplikací. KONI produkty se dodávají nejen do prvovýroby  velkých výrobců automobilů, ale také pro velké firemní flotily a spedice, autobusové společnosti, veřejné dopravní podniky, záchranné služby a dokonce i pro armádu. Nejrychlejší a nejpokročilejší osobní vlaky jsou také vybaveny produkty KONI. Maximální kvalitu výrobků KONI zaručuje již více než 50 let zkušeností na světové špici výrobců tlumičů. KONI tlumiče jsou vyrobeny jen z nejlepších materiálů, a kontrola kvality je nedílnou součástí veškerých výrobních procesů.


Přehled sortimentu:

KONI Classic

koni classicDnešní technologie ve včerejších automobilech. Výkonnější tlumiče pro Váš nově renovovaný Classic, se stejnou vynikající kvalitou, kterou KONI nabízí pro moderní automobily. Protože klasický vzhled vozu, nesmí být spojen s kompromisy, pokud jde o bezpečnost a jízdní vlastnosti. Široký rozsah odpružení, nastavitelná tuhost, černá nebo červená barva s logem Classic Wing.


 

KONI Coil-over Kit

koni coil overTuneři a závodníci, kteří touží po extrémním výkonu by se měly rozhodnout pro radikální ladění podvozku s KONI COIL-OVER! Tento kit byl vyvinut týmem KONI závodních odborníků a inženýrů, a byl testován na nejrychlejších a nejnáročnějších tratích na světě. COIL-OVER Vašemu vozu přináší maximální výkon. Optimální kombinace tlumičů a pružin zaručuje vynikající jízdní vlastnosti a možnost radikálních manévrů. Nejlepší možné přidržení na silnici. Snížení může specificky nastaveno podle hmotnosti vozu. Tlumiče mají nastavitelnou tuhost.


KONI FSD

koni fsdTechnologie se skládá hlavně z ovládacího ventilu a pomocného průtokového kanálku (bypass). Ventil pracuje a je řízen pouze silou odrazu (rebound).

Důvod je prostý ...KONI FSD využívá síly nárazu k určení pohybu částí nápravy (přejetí nerovností), což je přímo spojeno s odezvou na řízení, stabilitou na vozovce atd. Zatímco odrazová – zpětná síla ovládá pohyb karoserie a je tak přímo spojena s komfortem.

Zjednodušeně lze říci, že uvnitř tlumiče je zařízení, které vyhodnocuje otřesy či frekvenci kmitající pístnice a podle předem nastavených parametrů buďto setrvává pomocný průtokový ventil zavřený nebo naopak propustí více či méně oleje a tím změkčí účinek tlumiče. To probíhá řádově v milisekundách a změna účinku tedy nastává mnohokrát ve velmi krátkém okamžiku. Výsledkem je vyšší komfort jízdy nebo naopak jízda s tužším podvozkem. V každém případě však dochází k mnohem stabilnějšímu a efektivnějšímu kontaktu pneumatik, potažmo podvozku vozidla s vozovkou, což ve výsledném efektu znamená bezpečnější jízdu, vyšší kontrolu řízení, vedení vozu a snazší ovládání v náročnějších situacích. Nezanedbatelný je i zvýšení komfort u vozidel s nízko-profilovými pneumatikami.

Nutno zmínit, že se nejedná o žádný elektronický systém. Tudíž není nutno montovat jakákoliv dodatečná čidla, senzory či jiná zařízení a tlumiče rovněž neobsahují žádné vyčnívající kabely apod. Jejich montáž je snadná a plně srovnatelná s běžnými tlumiči. Pozitivní na tomto systému je i to, že ho lze zapracovat poměrně rychle do výroby u již stávajících aplikací a uspokojit tak co největší spektrum uživatelů vozů. Cílem výrobce je rovněž dodávat tlumiče s tímto systémem i do nových vozů. Z tohoto důvodu proběhla úspěšná jednání s osmi nejvýznamnějšími automobilkami, o dodávkách tlumičů s technologií FSD přímo do prvomontáže.

Jako zajímavost můžeme uvést, že tlumiče KONI FSD jsou montovány jako originální výbava na všech vozech Lamborghini Gallardo.

Technický ředitel Lamborghini p. Ceccarani se k této spolupráci vyjádřil i v časopise AUTOCAR: „Jsem přesvědčený, že KONI vyzdvihne chování Gallarda na vozovce směrem k novým, vyšším úrovním“.


KONI Heavy Track

koni heavy trackKdyž se asfalt stává nudným a štěrk, špína a prach jsou příliš lákavé, Heavy Track KONI je ideální volba do každého terénu. Tyto tlumiče poskytují optimální jízdní vlastnosti a pohodlí i v terénu. Testováno v extrémních podmínkách, splňuje nejvyšší nároky na bezpečnost, stabilitu a přilnavost. Optimální výrobek pro silnici i terén, nastavitelná tuhost pro všechny offroad podmínky. Speciálně vyvinutý vysoce kvalitní materiál pro maximální výkon a životnost.KONI HT RAID

koni ht raidAť už pro Arktickou permafrostní půdu, nekonečné masy písku pouště Sahara nebo divoké stezky v husté Amazonské džungli. Vždy jde o objevování neprobádaného území a klikatých silnic, KONI stanovuje nové standardy offroad s tlumiči HT RAID. V unikátní směsi inovativní high-performance technologie a vynikajícího "4x4" Know-how, Koni vyvinulo tlumiče do každého terénu bez kompromisů. Testováno v Outback a prověřenou v Rally Dakar, Koni nabízí optimální manipulaci i při těch nejobtížnějších podmínkách. Ideální pro řidiče, kteří hledají nekomplikovaný, ale účinný výrobek pro každý typ terénu. Pevné, robustní pouzdro svařované kolem celého obvodu. Maximální stability vozu díky nastavitelné tuhosti. Nová tepelně-odolná těsnící technologie pro extra dlouhou životnost.


KONI Special

koni specialAť už pro přestavbu nebo pro jednoduchou výměnu tlumičů, červené SPECIAL KONI tlumiče jsou k dispozici pro každý typ automobilu. S optimalizovanou bezpečnou charakteristikou zajistí KONI Special lepší jízdní vlastnosti a vyšší jízdní komfort. Široký rozsah odpružení, nastavitelná tuhost a osvědčený výkon.
KONI Sport

koni sport kitHledáte adrenalin z rychlé jízdy? KONI dodává stejné high-quality díly pro tunery, jako i pro odborníky na závodní dráhu. Koni SPORT KIT představuje dokonalou technologii tlumičů. To znamená lepší jízdní vlastnosti, nižší podvozek v pohybu a neomezený výkon. To vše přispívá k jedinečným jízdním zážitkům. Extrémní zlepšení jízdních vlastností. Možnost nastavení tuhosti. Ideální v kombinaci s Koni sníženými pružinami.KONI Sport Kit

koni sport kitHledáte adrenalin z rychlé jízdy? KONI dodává stejné high-quality díly pro tunery, jako i pro odborníky na závodní dráhu. Koni SPORT KIT představuje dokonalou technologii tlumičů. To znamená lepší jízdní vlastnosti, nižší podvozek v pohybu a neomezený výkon. To vše přispívá k jedinečným jízdním zážitkům. Extrémní zlepšení jízdních vlastností. Možnost nastavení tuhosti.KONI STR.T

koni sr tPřipraveno k jízdě, pro zatáčky, pro adrenalin. KONI STR.T Kit dává každému dokonalý pocit z jízdy se sportovním podvozkem - rychlé, snadné a přesné řízení. I když se dostanete na limit svých řidičských schopností, můžete se plně spolehnout na odborné znalosti KONI. Extrémně vysoká rychlost reakce STR.T je zaručena. Perfektní jízdní vlastnosti a optimální seřízení. Individuální seřízení podvozku STR.T pro každý typ vozidla. Tuning a výkon to je heslo STR.T.


KONI STR.T Kit

koni sr tPřipraveno k jízdě, pro zatáčky, pro adrenalin. KONI STR.T Kit dává každému dokonalý pocit z jízdy se sportovním podvozkem - rychlé, snadné a přesné řízení. I když se dostanete na limit svých řidičských schopností, můžete se plně spolehnout na odborné znalosti KONI. Extrémně vysoká rychlost reakce STR.T je zaručena. Perfektní jízdní vlastnosti a optimální seřízení. Individuální seřízení podvozku STR.T pro každý typ vozidla. Tuning a výkon to je heslo STR.T. Komletní sada tlumičů včetně pružin.KONI Sport Short

koni sport kitHledáte adrenalin z rychlé jízdy? KONI dodává stejné high-quality díly pro tunery, jako i pro odborníky na závodní dráhu. Koni SPORT KIT představuje dokonalou technologii tlumičů. To znamená lepší jízdní vlastnosti, nižší podvozek v pohybu a neomezený výkon. To vše přispívá k jedinečným jízdním zážitkům. Extrémní zlepšení jízdních vlastností. Možnost nastavení tuhosti. Tyto tlumiče jsou speciálně určeny pro pružiny snižující vůz o více jak 50mm, mají zkrácenou pístnici.


KONI Sport Springs

koni pruzinyKONI Sport Springs je přesně to, co je zapotřebí pro dravý vzhled automobilu. Koni SPORT SPRINGS byly vyvinuty speciálně pro přidání extra pocitu s přetížení při ostrém průjezdu zatáček v kombinaci s oslňujícím vzhledem. Jedná se o první krok do světa závodů. Zářivě modré sportovní pružiny umožňují snížení vozu až o 40 mm. Prvotřídní materiály, perfektní doplněk ke KONI SPORT tlumičům.Sportovní tlumiče KONI

 

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek